UDRUGA MEĐUGORSKIH HODOČASNIKA SLAVONIJE I BARANJE

je osnovana sa ciljem da kao organizirana zajednica na temeljima katoličke vjere i svjetonazora,svojim djelovanjem proširi poboznost prema Blazenoj Djevici Mariji, s posebnim naglaskom na promicanju
Gospinog svetišta u Međugorju.

Udruga svojim djelovanjem nastoji ublaziti duhovne i tjelesne tegobe onih koji trpe,te promiče pogodnosti kulture hodočašćenja,prvenstveno u katolička Marijanska svetišta,
ali i u sva ostala svetišta priznata od Katoličke Crkve.

Zahvaljujući savjetima i duhovnoj pomoći blagopokojnog msgr.Ivana Šeše,zazivjela je prije desetak godina ideja da se osnuje i naša udruga.Duboko smo zahvalni Bogu što smo imali takvog prijatelja,a volio je sebe i nazvati Duhovnim Ocem Tomislava Tukonića,predsjednika i idejnog tvorca Udruge.

Nadahnjujući se Svetim Pismom,uz pomoć molitve, i vjerni učenju Crkve,članovi Udruge se u najrazličitijim prilikama svakidašnjeg života, i u svakom trenutku trude biti svjedocima Evanđelja i Kristove ljubavi.

Kao laička organizacija sveopćeg,katoličkog, značaja Udruga je otvorena svima koji žele svoju vjeru živjeti kroz ljubav i služenje braći,a u nju se mogu učlanjivati i pripadnici drugih vjeroispovjesti,ako prihvaćaju njezina načela..

Od osobitog značaja za rad i djelovanje Udruge je prijateljstvo sa mnogim svećenicima naše nadbiskupije ali i izvan nje,tako da na gotovo svim hodočašćima imamo i duhovno vodstvo svećenika ili časne sestre.

Jedina članarina na kojoj inzistiramo je molitva barem jedne Zdravomarije dnevno…

Osim odlazaka na hodočašća u Međugorje,Vepric,Slavonski Brod,Mariju Bistricu,Aljmaš,Ilaču,Dragotin,Sinj,Trsat,…udruga redovito poziva i na odlazak u Padovu, Lourdes, Fatimu, Rim, San Giovanni Rottondo,Asiz….te uz duhovno vodstvo pruža i kvalitetno organiziranje istih, oslanjajući se uvijek na vrhunske agencije.